Ararát egy rendkívül lélekemelő és megrázó történetet mesél el a népirtásról, művészet és valóság határán táncolva. A film a kulturális traumákra, a múlt feldolgozására és az emlékezés fontosságára hívja fel a figyelmet. Szívbemarkoló alakítások és lenyűgöző képi világ teszi felejthetetlenné ezt az alkotást.

Eredeti cím: Ararat

Típus: Dráma, Háborús, Történelmi

Rendező: Wayne Beach, Nathalie Picard,

Író: Wayne Beach, Anthony Walton,

Zene: Jeff Rona, David Wahnon,

Szereplők: Arshile Gorky (Simon Abkarian), Edward Saroyan (Charles Aznavour), David (Christopher Plummer), Ani (Arsinée Khanjian), Raffi (David Alpay), Celia (Marie-Josée Croze), Ali / Jevdet Bay (Elias Koteas), Philip (Brent Carver), Tony (Max Morrow), Janet (Christie MacFadyen), Customs Officer (Dawn Roach), Young Gorky (Garen Boyajian), Gorky’s Mother (Lousnak Abdalian), Photographer, Levon (Raoul Bhaneja), Rouben (Eric Bogosian), Clarence Ussher / Martin (Bruce Greenwood), Art Teacher (Gina Wilkinson), Celia’s Father (Chris Gillett),

Játékidő: 115 perc

Ararát tartalma:

Az emberi szenvedés és örökség mélységei közé vezető út, melyen egy művész és egy fiatal férfi keresi a múltját és önmagát. „Ararát” egy intenzív film, mely a történelem sötét fejezeteibe merül, és megkérdőjelezi az igazság és a múlt interpretációját.

„Ararát” egy kettős történet: egyrészt egy film a filmen belül, másrészt pedig egy család rejtélyes múltjának felfedezése. A történet középpontjában egy fiatal férfi, Raffi, áll, aki egy filmforgatáson dolgozik, mely az örmény népirtás eseményeit dolgozza fel. Az őszinte igény a történelmi események hűséges bemutatására összeütközik azzal, ahogyan az emberek emlékeznek és interpretálják a múltat.

A filmforgatás során Raffi találkozik az elismert művésszel, Anival, aki saját maga is az örmény genocídium túlélőjének a fia. A két férfi kapcsolata mélyül, ahogyan együtt próbálnak meg kibékülni a tragikus múlttal, mely mindkettőjük családját érintette.

Miközben Raffi a filmen dolgozik, a saját családjának történetével is szembesül, mely összefonódik az örmény népirtás történetével. A film során Raffi megpróbálja megérteni anyja és nagyapja döntéseit, valamint azt, hogy milyen hatással voltak az ő életére.

Érdekesség

„Ararát” rendezője, Atom Egoyan, maga is örmény származású, így a film személyes történet számára. A film nem csak a történelmi eseményekről szól, hanem az emlékezés és az örökség komplexitásáról is. Egoyan a film során arra kérdez rá, hogy mi a valóság és mi az interpretáció, valamint hogyan befolyásolják egymást.

„Ararát” egy lenyűgöző film, mely mélyre hatol az emberi pszichébe és a történelem sötét eseményeibe. A film során a nézőt magával ragadja a kérdés: hogyan dolgozzuk fel a múltunkat, és hogyan találjuk meg a helyünket a világban? Atom Egoyan érzékeny és mélyreható rendezése garantálja, hogy a film után még sokáig gondolkodni fogunk azon, mit is jelent az örökség és az igazság. Ideális választás azok számára, akik szeretnék megérteni a történelem és az emlékezés összetettségét.