A Libanoni keringő egy animált dokumentumfilm, amelyet Ari Folman rendezett. A történet a 1982-es Libanoni háború idején játszódik, és egy veterán katona emlékeit követi, ahogy próbálja felidézni elfeledett emlékeit. A film lenyűgöző vizuális stílussal és mély mondanivalóval rendelkezik a háború borzalmairól és az emlékezet erejéről. A Libanoni keringő egy felejthetetlen utazás a múltba és az emlékek világába, ami garantáltan megérinti a nézőt.

Eredeti cím: Vals Im Bashir

Típus: Dráma, Animációs, Háborús, Dokumentum

Rendező: Marielle Heller, Andrea Manners,

Író: Marielle Heller, Phoebe Gloeckner,

Zene: Howard Paar, Kent Sparling, Nate Heller, Casey Langfelder,

Szereplők: Self (Ari Folman), Boaz Rein-Buskila (Mickey Leon), Self (Ori Sivan), Carmi Cna’an (Yehezkel Lazarov), Self (Ronny Dayag), Self (Shmuel Frenkel), Self (Zahava Solomon), Self (Ron Ben-Yishai), Self (Dror Harazi),

Játékidő: 90 perc

Libanoni keringő tartalma:

A „Libanoni keringő” mély és lenyűgöző animációs film, amely a háborús emlékek és a valóság fájdalmas következményeivel foglalkozik, és egy ember küzdelmét mutatja be az elveszett emlékei visszaszerzéséért.

Ari Folman, egy volt izraeli katona, egy este találkozóra hívja régi barátját. A barátja megosztja vele egy régi háborús emlékét, amely újra felidézi Ari számára saját emlékeit a 1982-es Libanoni háborúról. Azonban Ari nem emlékszik minden részletre, és az elmosódott emlékek és a rejtélyes álmok egy olyan utazásra késztetik, amelyen keresztül megpróbálja újra összerakni az emlékeit.

Ari megkérdezi a korábbi katonatársait, és mindegyiküknek saját története és perspektívája van arról, mi történt valójában. Minél többet tud meg a múltról, annál inkább rájön, hogy mennyire összetett és bonyolult a háború valósága, és hogy mennyire nehéz a traumák és az emlékek közötti különbséget megérteni.

A film a háború borzalmait és a katonák személyes traumáit mutatja be, miközben Ari próbálja megérteni, mi történt vele és társaival, és hogyan befolyásolta őket a háború.

Érdekesség

A „Libanoni keringő” nem egy hagyományos animációs film. A rendező, Ari Folman, valóságos interjúk alapján készítette el a történetet, és az animáció technikájával életre keltette azt. A film kritikai elismerést kapott a műfaj határainak kitolásáért és a háborús traumák animációs bemutatásáért.

A „Libanoni keringő” egy rendkívül erőteljes és megrázó élményt nyújt. Nem csak egy háborús film, hanem egy mély és személyes utazás az emberi emlékezet, a trauma és a megbékélés világába. A film lenyűgöző animációja és eredeti történetmesélése garantálja, hogy a nézők hosszú ideig nem felejtik el. Ajánlott mindazoknak, akik mélyebb betekintést szeretnének kapni a háború és az emberi psziché összetett kapcsolatába.