Az Élet fája egy misztikus és filozófiai mélységekben gazdag film, mely egy család életét követi nyomon a 1950-es évek Amerikájában. A történet középpontjában Jack áll, aki az élet nagy kérdéseire keresi a választ. A film gyönyörű képekkel és zenével mutatja be az emberi létezés misztériumait és az élet végtelen szépségét és tragédiáit. Az Élet fája egy olyan film, amely mélyen megindítja a nézőt és elgondolkodtatja az élet lényegéről.

Eredeti cím: The Tree of Life

Típus: Dráma, Fantasy

Rendező: Tsui Hark, Sammo Hung, Joe Chu Kai-Sang,

Író: Steven E. de Souza, Choo Sung Pong,

Zene: Ron Mael, Russell Mael,

Szereplők: Mr. O’Brien (Brad Pitt), Jack (Sean Penn), Mrs. O’Brien (Jessica Chastain), Young Jack (Hunter McCracken), R.L. (Laramie Eppler), Steve (Tye Sheridan), Grandmother (Fiona Shaw), Guide (Jessica Fuselier), Mr. Reynolds (Nicolas Gonda), Architect (Will Wallace), Father Haynes (Kelly Koonce), Robert (Bryce Boudoin), Jimmy (Jimmy Donaldson), Cayler (Kameron Vaughn), Harry Bates (Cole Cockburn), George Walsh (Dustin Allen), Jo Bates (Brayden Whisenhunt), Jack’s Wife (Joanna Going),

Játékidő: 139 perc

Az élet fája tartalma:

„Az élet fája” egy mély és vizuálisan lenyűgöző film, mely az élet nagy kérdéseit feszegeti, miközben egy család életébe is betekintést enged. Terrence Malick rendező műve egy egyedülálló filmes élmény, amely a lét misztériumait, a családi kapcsolatok bonyolultságát és az univerzum csodáit ötvözi egymással.

A film középpontjában a O’Brien család áll, akik egy kis amerikai városban élnek az 1950-es években. Mr. O’Brien (Brad Pitt) szigorú és elváró, míg felesége, Mrs. O’Brien (Jessica Chastain) gyengéd és szeretetteljes. A történet Jack (Sean Penn) szemszögéből, a család legidősebb fiából, kerül bemutatásra, aki felnőttként az élet nagy kérdéseit mérlegeli, miközben visszaemlékezik gyermekkorára és szüleire.

A film egyszerre idilli és tragikus, mely az élet nagy kihívásait és örömeit egyaránt bemutatja. Az „Az élet fája” nem lineáris cselekménnyel operál, hanem a vizuális poézia eszközével teremt kapcsolatot a nézővel. A természet, a családi dinamika és az univerzum grandiózus látványa együtt alkot egy misztikus és megragadó képet az életről, a halálról és mindarról, ami közte van.

Háttértények

„Az élet fája” Cannes-ban debütált, ahol elnyerte a legrangosabb elismerést, az Arany Pálmát. Terrence Malick, a film rendezője, ismert arról, hogy alkotásaiban mélyen filozofikus és vizuálisan lenyűgöző elemeket egyesít, és ez a film sem kivétel. A kritikusok különösen méltatták Emmanuel Lubezki operatőr munkáját, akinek köszönhetően a film vizuálisan is magával ragadó.

„Az élet fája” egy különleges alkotás, mely nem a hagyományos értelemben vett filmélményt nyújtja. Ha nyitott vagy a mély, filozofikus témákra, a csodálatos vizualitásra és egy olyan történetre, ami az élet, a szeretet és a természet univerzális témáit boncolgatja, ez a film neked szól. „Az élet fája” egy vizuális és érzelmi utazás, ami még sokáig kísértésbe fogja hozni a nézőt, miután a vászonról levette szemét.