A hullám egy izgalmas és megrázó film, mely egy német tanár kísérletét mutatja be az iskolájában, hogy bemutassa a diktatúra veszélyeit és az emberek hajlamát a követésre. A kísérlet váratlanul sikeres lesz, és hamarosan az egész iskola tagjai belesodródnak egy totalitárius mozgalomba. A történet feszült és fordulatos, és végig izgalomban tartja a nézőt. A színészi alakítások kiválóak, a rendezés pedig remekül ábrázolja, hogyan terjedhet el a fanatizmus és az erőszak egy közösségben.

 

Eredeti cím: Die Welle

Típus: Dráma, Thriller

Rendező: Robert Marcarelli,

Író: Stephan Blinn, Hollis Barton,

Zene: Harry Manfredini, David Waelder,

Szereplők: Rainer Wenger (Jürgen Vogel), Tim (Frederick Lau), Marco (Max Riemelt), Karo (Jennifer Ulrich), Anke Wenger (Christiane Paul), Sinan (Elyas M’Barek), Lisa (Cristina do Rego), Dennis (Jacob Matschenz), Bomber (Maximilian Vollmar), Jens (Tim Oliver Schultz), Mona (Amelie Kiefer), Kevin (Max Mauff), Kaschi (Fabian Preger), Ferdi (Ferdinand Schmidt-Modrow), Maja (Odine Johne), Schädel (Tino Mewes), Miri (Karoline Teska), Dominik (Marco Bretscher-Coschignano),

Játékidő: 102 perc

A hullám tartalma:

Amikor egy egyszerű iskolai kísérlet balul sül el, egy osztály tapasztalja meg a radikalizmus és a totális hatalom veszélyeit. „A hullám” nem csupán egy film a fiatalság kihívásairól, hanem egy lenyűgöző tanmese a társadalmi manipuláció erejéről és annak hatásairól az egyénre.

Rainer Wenger, egy középiskolai tanár, egy hétig tartó projektet indít az autokrácia témájában. A diákok kezdetben szkeptikusak a témával kapcsolatban, kételkedve abban, hogy egy diktatórikus rendszer újra létrejöhet Németországban. A projekt azonban hamarosan elszabadul. Wenger a „Hullám” néven egy csoportot hoz létre, amelynek saját szimbóluma, köszönése és öltözködési szabálya van. A diákok gyorsan azonosulnak a csoporttal, és a Hullám egyre nagyobb befolyással bír az iskolán belül.

Miközben néhány diák élvezi az újonnan megszerzett hatalmat és a csoportba tartozás érzését, mások elkezdenek aggodalmaskodni a csoport radikalizálódása és az egyre növekvő agresszió miatt. A kezdetben ártatlan iskolai projekt hamarosan veszélyes irányt vesz, és Wenger rádöbben, hogy talán túllépett egy határt. Az események gyors ütemben haladnak előre, és az osztályt és az egész közösséget egy katasztrófa felé sodorják.

Érdekesség a filmről

„A hullám” egy valós eseményen alapul, ami 1967-ben Kaliforniában történt. Ron Jones tanár kísérleti projektet hajtott végre az autokrácia megértésére, ami hasonló eredményekkel zárult, mint a film. A film megjelenése óta sok iskolai intézmény használja tananyagként a radikalizmus, a csoportdinamika és a társadalmi manipuláció tanulmányozására.

t:
„A hullám” egy mélyreható, elgondolkodtató dráma, amely megmutatja, milyen könnyen sodródhatnak az emberek a radikalizmus irányába, különösen, ha az összetartozás és a hatalom ígéretét kapják. A film magával ragadó és időszerű, felhívva a figyelmet a társadalmi manipuláció veszélyeire és arra, hogy mennyire fontos az önálló gondolkodás és a kritikus szemlélet. Mindazoknak ajánlott, akik mélyreható, társadalomkritikai alkotásokra vágynak, és kíváncsiak a csoportdinamika és a radikalizmus működésére.